Отборът на Айнтрахт постигна изключително важен успех в битката за оцеляване в Бундеслигата.  Тимът от Франкфурт се наложи с 1:0 над Борусия Дортмунд в срещата от 33-я кръг, а по този начин „жълто-черните“ загубиха всякакв шансове за титлата. Кръг преди края на шампионата съставът от Дортмунд остана със 77 точки, докато лидерът Байерн Мюнхен има 85 след успеха над Инголщад с 2:1.

Айнтрахт обаче ще трябва да се потруди още, ако иска да остане в елита. Със спечелените три точки момчетата на Нико Ковач вече имат актив от 36 пункта на 15-о място.

Единственият гол за успеха на Айнтрахт бе дело на Щефан Айгнер, който бе точен в 14-ата минута, завършвайки отлично комбинация с Хасебе.

На свой ред, Вердер е на точка от измъкването на зоната на изпадащите. Тимът от Бремен записа нулево реми с Кьолн и остави надеждата за спасение жива, като натрупа 35 точки на 16-о място.

Щутгарт остана 17-и с 33 пункта след загубата с 1:3 от Майнц. Единственият гол в полза на швабите вкара Гентнер още в 6-ата минута, а Гали, Кордоба и Онисиво бяха точни за Майнц съответно в 37-ата, 53-ата и 77-ата минути. Майнц е 5-и в таблицата с 49 точки.

Хановер, който е последен (18-и), без надежди за оцеляване, записа успех за престиж над Хофенхайм с 1:0 и събра 25 пункта. Трите точки донесе голът на Кийотаке в 28-ата минута. Хофенхайм е на точка пред Айнтрахт, като заема 14-о място с 37 пункта.

Три отбора имат по 38 точки и са пред Хофенхайм. Дармщад, Хамбургер и Аугбсбург.

Дармщад победи Херта Берлин с 2:1 като гост. Дарида изведе Херта напред след четвърт час игра, а Гондорф изравни в 24-ата минута. Попадение на Вагнер донесе победата на Дармщад. А голмайсторът бе изгонен в 87-ата минута с втори жълт картон и така съставът му доигра срещата с човек по-малко. Въпреки инкасираната загуба Херта е на 6-о място в таблицата с 49 точки.

Хамбургер претърпя загуба с 0:1 от Волфсбург и така с 38 точки е 12-и. Луис Густаво реализира в 73-ата минута за „вълците“, които са 8-и с 42 точки.

След равенството 1:1 с Шалке, Аугсбург събра 38 точки на 11-о място. Хунтелаар изведе „сините“ напред в 82-ата ми минута, а Байер изравни в 89-ата. Шалке е 7-и с 49 пункта.