Отборът на Айнтрахт победи тима на Карлсруе с 2:1 и записа първа победа за новия сезон, благодарение на което се отлепи от последното 18-то място и вече е на безопасната 15-та позиция с актив от шест точки.

Двубоят е от четвъртия кръг на Бундеслигата, но бе отложен за, тъй като тревното покритие на стадиона преди месец не бе в добро състояние след концерта на световната поп-икона Мадона на съоръжението.

Гостите от Карлсруе излязоха напред в резултата чрез Франц, който бе точен в 82-ата минута.

Радостта на възпитаниците на Едмънд Бекер обаче бе кратка, тъй като само две минути по-късно Колер изравни. В даденото от съдията продължение гръцкият нападател Аманатидис донесе победата на Айнтрахт.

След победата на тима от Франкфурт, отборът на Енерги Котбус, където играят Станислав Ангелов и Димитър Рангелов вече е на предпоследно място.