Айнтрахт Франкфурт победи с 3:2 Борусия Дортмунд като гост в мача от 21-ия кръг в немската Първа Бундеслига.

След поражението, домакините изгубиха четвъртото място във временното класиране. Борусия падна на 5-та позиция с актив от 36 точки. Толкова има и Хамбургер, но е с по-добра голова разлика. Айнтрахт пък остана на 7-мо място с 31.

Още в 8-та минута гостите от Франкфурт поведоха в резултата. Бенжамин Кьолер засече с глава центриране на Патрик Охс и вкара за 1:0. В 17-та минута Матс Хюмелс възстанови статуквото, след като реализира за 1:1. Аситенция пък записа Мохамед Зидан. При равенството дойде и почивката.

След подновяването на играта, домакините постигнаха пълен обрат. В 57-та минута Лукаш Барош вкара за 2:1. В 65-та минута обаче, Себастиян Юнг реализира за 2:2.

Победният гол за Айнтрахт падна в 74-та минута. Александър Майер вкара за 3:2 и донесе победата за своите насред „Сигнал Идуна Парк”.