Отборите на Айнтрахт и Вердер Бремен не успяха да излъчат победител в първи мач от 28-ия кръг на Първа Бундеслига. Мачът във Франкфурт приключи при резултат 2:2, а за равенството трябва да съжаляват гостите, които профукаха преднина от два чисти гола.

Вердер се оттегли на почивка с два гола преднина, но през втората част допусна изравняване.

Резултатът в мача бе открит от Златко Янузович в 37-ата минута, а само пет по-късно Фин Бартлес увеличи преднината на гостите от Бремен.

През второто полувреме домакините дадоха всичко от себе си, докато футболистите на Вердер предимно се защитаваха. Силите на Айнтрахт обаче стигнаха само до изравняване на резултата.

Още в 48-ата минута Мият Гачинович намали преднината на гостите, а точката за домакините осигури Марко Фабиан от дузпа в 74-ата минута.

Във временното класиране Айнтрахт е седми с актив от 38 точки, докато Вердер заема десетото място с две по-малко.