Айнтрахт (Франкфурт) победи Фрайбург с 2:1 у дома и се доближи до челната петица в германското футболно първенство.

Папис Демба Сисе даде преднина на гостите в 25-ата минута, възползвайки се от грешка на вратаря Ока Николов. Пет минути преди края на първото полувреме Бенямин Кьолер от Айнтрахт изравни след изпълнение на пряк свободен удар.

В 79-ата минута вратарят на Фрайбург - Симон Пуплен, спаси опасен далечен шут на резервата Кайо. Все пак в добавеното време домакините стигнаха до трудната победа с 2:1 чрез Халил Алтънтоп.

След този успех отборът от Франкфурт е на седмо място в Първа Бундеслига с 34 точки, изравнявайки се с Вердер (Бремен). Тимът на Фрайбург, който продължава борбата за оцеляване в германския футболен елит, има само 19 точки в актива си.