Отборът на Айнтрахт Франкфурт записа четвърти мач без поражение в Бундеслигата, след като в двубой от 10-ия кръг завърши 1:1 при гостуването си на Майнц 05.

Айнтрахт, който в миналия кръг направи хикс и с гранда Борусия Дортмунт, вече е седми във временното класиране с 15 точки, колкото има и отборът на Хановер.

Тимът на Майнц пък е 11-ти в подреждането с 11 точки в актива си.

Автогол на Щефан Бел в 37-ата минута даде преднина на Айнтрахт Франкфурт. Топката се отби в Бел при атака на домакините и влезе в мрежата.

Малко след почивката Анте Ребич пропиля добра възможност за гостите. Ребич излезе очи в очи срещу вратаря на Майнц 04, но не успя да го преодолее.

Домакините успяха да изравнят чрез Суат Сердар. В 71-ата минута Сердар овладя топката след добър пак и стреля бързо, реализирайки изравнителното попадение за 1:1, което се оказа и крайният резултат.