Отборът на Айнтрахт Франкфурт показа признаци на психическо изтощение след успешния четвъртфинален реванш срещу Бенфика в Лига Европа. В 30-ия кръг на Бундеслигата тимът на Ади Хютер стигна до 1:1 при гостуването на Волфсбург, като с много усилия взе аванс едва в края на мача.

„Орлите” имаха повече и по-чистите положения в хода на срещата. Филип Костич и Гонсало Пасиенсия имаха най-добрите възможности преди паузата, като при изстрела на португалеца вратарят Павао Перван се намеси впечатляващо.

След паузата Волфсбург имаше отлична възможност да открие в 57-ата. Робин Кнохе взе високата топка и стреля много добре с глава, като топката отскочи от напречната греда. Осем минути по-късно отново „вълците” разтресоха рамката на вратата, като този път Максимилиан Арнолд шутира от границата на наказателното поле.

Айнтрахт излезе напред в резултата в 78-ата минута. Тогава Джонатан де Гузман реагира най-бързо след рикоширал в защитник шут на Костич. Холандецът хладнокръвно търкулна кълбото покрай вратаря – 0:1.

В заключителните минути Айнтрахт плати цената на това, че не направи по-сериозен опит да се концентрира върху дефанзивните си задачи. Волфсбург органзира мълниеносна контраатака след спечелена топка и Феликс Клаус напредна отдясно, след което финтира противников играч в наказателното поле. Германецът пусна идеалното подаване по земя и включилият се напред Джон Антъни Бруукс фиксира крайното 1:1.

Айнтрахт остана на 4-о място с 53 точки, като пропусна да дръпне по-сериозно пред 5-ия Борусия Мьонхенгладбах (51). Волфсбург е 9-и с 46 пункта.