Отборът на Айнтрахт Франкфурт сериозно се подигра на един от лидерите в Германия Хамбургер и победи фаворита с внушителното 5:2 и по този начин изхвърли „хамбургерите” от турнира за Купата на Германия.

Двубоят във Франкфурт започна отлично за домакините, които набързо поведоха чрез Кайо и Гекас. Младен Петрич върна едно попадение, но отново Гекас върна преднината на Айнтрахт преди края на полувремето.

Автогол на Петрич в 65-та минута съвсем улесни задачата на домакините. Още в ответната атака хърватинът се реваншира като реализира втори си гол за своя отбор, но и той не помогна.

В края на мача Халил Алтинтоп от дузпа вкара за крайното 5:2, което класира Айнтрахт за третия кръг на турнира.

Изненадващо, Алемания Аахен изхвърли от турнира сензационния лидер в Бундеслигата Майнц след успех с 2:1.

Хофенхайм победи трудно Инголщад с 1:0, а Дуисбург се справи с 3:0 като гост на Халешер.