В мач от 29-ия кръг на Бундеслигата Антрахт Франкфурт загуби гостуването си на Борусия Мьонхенгладбах с 0:4 и е на 4-ото място с актив от 53 точки.

Матиас Гинтер откри резултата в 10-ата минута. В рамките на 7 през втората част Йонас Хофман и Рами Бенсебени вкараха за 3:0. Ханес Волф оформи крайното 4:0 в добавеното време.

Унион Берлин събра 43 точки и остава с равни показатели със 7-ия Борусия Мьонхенгладбах, като и двата тима са с по 43 точки. Берлинчани победиха с 2:1 10-ия Щутгарт, който регистрира трета загуба в последните си четири мача.

Намиращият се в средата на класирането Фрайбург разгроми все по-близо отиващия към изпадането Шалке 04 с 4:0, докато Аугсбург и Арминия Билефелд завършиха без да си вкарват голове.