Отборите на Айнтрахт Брауншвайг и Нюрнберг затвориха с 1:1 петия кръг от Първа Бундеслига. Двата тима не успяха да се победят, въпреки че точките са важни и за двата тима, които се намират в долната част от таблицата.

След хикса Нюрнберг заема 16-о място с 3 точки в актива си, като до този момент тимът има записани 3 равенства и 2 загуби. Още по-неприятна е ситуацията с Айнтрахт Брауншвайг, който има едва една точка след 4 поражения преди мача тази вечер.

Гостите от Нюрнберг поведоха в резултата в 28-та минута. Тимъти Чандлър асиситра на Адам Хлушек, който отблизо реализира за 1:0.

Домакините намериха път към вратата на гостите в 70-та минута. Омар Елабделауи се разписа след удар от около 13 метра за крайното 1:1.