Алемания спря победния ход на Майнц 05. Отборът от Аахен победи гостите с 2:1 в среща от 24-ия кръг на германската първа Бундеслига. Мохамед Зидан откри резултата за Майнц в 14-та минута. В 47-та Ян Шлаудраф изравни, а само 2 минути след това Ибишевич отбеляза победния гол за Алемания. Регекампф от Аахен пропусна да вкара от дузпа. 6 минути преди края същата грешка допусна Зидан и не успя да изравни резултата.

В другия мач от кръга Борусия Дортмунд загуби у дома от Енерги Котбус с 2:3. Мунтеану вкара първия гол в мача още в 6-та минута и гостите поведоха. Фрай върна Борусия в играта, след като се разписа в 42-та минута. В 56-та Монтеану отбеляза от дузпа и върна преднината на Котбус. Влезлият като резерва Шао реализира третото попадение за гостите в 66-та минута. Четири минути преди края на двубоя отново Фрай вкара и оформи крайното 2:3.