Бившият нападател на Литекс Миливое Новакович продължава с уникалното си представяне в немската Втора Бундеслига. В мач от поредния кръг голаджията отбеляза два гола за успеха на неговия Кьолн с класическото 3:0 срещу Аугсбург.

Словенецът откри резултата в 23-тата минута, а в 75-тата оформи крайния резултат с 14-тия си гол за сезона. За гостите от Аугсбург цял мач игра бившият играч на ЦСКА Мурат Хидиуед.

Цял мач изигра и бившият бранител на Славия Асен Караславов за своя Гройтер Фюрт. „Зелено-белите” победиха Оснабрюк с 6:3 в истински голов трилър, а българинът се отличи с асистенция.

В 29-тата минута Караславов засече с глава центриране от корнер, а Александър Котуляц довкара топката, която така или иначе влизаше във вратата на стража на гостите Гьослинг. Преди това Райхенбергер бе открил в полза на Оснабрюк.