Отборът на Пари Сен Жермен постигна 13-а победа в първенството на Франция след успех с 3:1 като гост на Рен. Победата в 18-я кръг на Лига 1 изковаха Тиаго Мота, Златан Ибрахимович и Единсон Кавани, които записаха имената си сред голмайсторите.
Пари Сен Жермен поведе в резултата в 19-та минута. Тиаго Мота открадна топката от защитата на своя съперник и отправи мощен диагонален удар от границата на наказателното поле за 1:0.
Голямата звезда на шампионите Златан Ибрахимович удвои преднината на тима. В 52-та минута шведският национал се разписа от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу халфа на Пари Сен Жермен - Блейс Матуиди.
Рен се върна в мача с попадение в 67-та минута. Нападателят на Рен Ромейн Алесандрини стреля директно от пряк свободен удар, вратарят на ПСЖ успя да докосне топката, но тя все пак се оказа в мрежата му за 1:2.
В даденото от съдията продължение Единсон Кавани успя да реши мача с точен удар от границата на наказателното поле за 3:1.
След победата ПСЖ заема първата позиция с 43 точки, преди Монако с 38 и Лил с 36, които обаче са и с мач по-малко. Рен е на 13-я позиция с 21 точки.