Отборите на Страсбург и Гинган завършиха 3:3 в мач от 32-ия кръг на френската Лига 1. Точката е много ценна за гостуващия тим, който се бори за своето оцеляване във френския елит и вече има 24 точки в актива си.

Голеадата на „Стад дьо ла Мено” стартира в 37-ата минута, когато Маркус Тюрам откри, а две по-късно Людовик Ажорк изравни за Страсбург. Люка До отново изведе гостите напред в 63-ата, а шест по-късно Санин Прчич повторно изравни, за да дойде първият случай в мача, когато Ажорк изведе Страсбург напред в 73-ата. Все пак Гинган устоя, след като Жереми Сорбон изравни в 87-ата и донесе точката на гостите.

В друг мач от късните съботни френски мачове пък Анже надви като гост Каен с 1:0. ТОчен за гостите бе младият Жеф Рен-Аделе в 61-ата минута. Успехът прати Анже на 12-ото място с 41 точки, докато Каен заседна на последното 20-о място във френския елит.

Монако пък записа второ поредно реми във Франция, завършвайки наравно 0:0 като домакин на Реймс. Вратарите на двата тима направиха редица класни спасявания, а тъжната новина за Леонардо Жардим е, че Франсеск Фабрегас се контузи през първото полувреме. Стеван Йоветич пък си усука ужасяващо коляното в края на мача и той бе заменен от Карлос Винисиус.

Хиксът остава Монако на 16-ото място с 32 точки, докато Реймс е шести с 48 пункта.