Шампионът на Франция Олимпик Лион се изкачи на върха във временното класиране на Лига 1, след като драматично у дома обърна Ница от 0:2 до крайното 3:2.

Бамого и Реми бяха точни за гостите в третата и 20-ата минути и посмълчаха трибуните на Стад Жерлан. Тогава обаче дойде часът на капитана на Лион Жуниньо Пернамбукано.

Бразилският плеймейкър вкара важно от психологическа гледна точка попадение преди почивката, а в 73-ата минута отново той изравни за 2:2.

Когато изглеждаше, че хиксът ще е крайният изход от двубоя, дойде ред и на френския национал Карим Бензема да покаже класата си и вкара победния гол в добавеното време на срещата.

Със съботната победа Лион оглави класирането с 13 точки, с три повече от Олимпик Марсилия и Гренобъл. Ница е пета с девет точки.