Нападателят Андре-Пиер Жиняк вкара и двете попадения за своя Тулуза срещу Олимпик Марсилия при равенството 2:2 с лидера в подреждането. Така френският национал удари сериозно по шампионските амбиции на Марсилия, които утре могат да бъдат изравнени по точки на върха от Бордо.

Развръзката в мача дойде през втората част, след като първото полувреме на „Стад Велодром” завърши при 0;0. Отличен мач за гостите направи стража Седрик Карасо, който на няколко пъти се намеси решително.

Жиняк откри в 48-ата минута, а Мамаду Нианг направи 1:1 в 63-ата. Жиняк отново бе точен десет минути по-късно, за да даде нова преднина на гостите от Тулуза. „Виолетовите” обаче и този път не съумяха да задържат гола си аванс и само шейсет секунди по-късно, отново Нианг изравни.

Марсилия продължава да бъде лидер с 68 точки, докато Тулуза заема петата позиция в подреждането.