Отборите на Лил и Тулуза спечелиха изтеглените си мачове от 16-ия кръг на френската Лига 1. Лил размаза с 4:0 на собствен терен закъсалия Сент Етиен и събра 25 точки, колкото имат Лориен и Марсилия. Трите отбора се подреждат от 6-о до 8-о място, но Лил има най-лоша голова разлика.

Тулуза, която играе с успех в турнира Лига Европа, се изкачи на 9-а позиция, след като увеличи актива си на 24 точки. Това стана благодарение на победата над Сошо с 2:0, а и двете попадения реализира Пиер-Андре Жиняк само в рамките на две минути- в 49-ата и в 51-ата.

Пиер-Ален Фро откри резултата в полза на Лил в 33-ата минута, като за него това беше 8-о попадение този сезон и изкачване на 2-о място в листата на голмайсторите. 13 минути след началото на второто полувреме Фро изработи и дузпа, след като принуди защитник да го повали в пеналта. От бялата точка Йоан Кабайе направи 2:0. В 72-ата минута Джервиньо вкара за 3:0, а последния четвърти гол отбеляза Адил Рами десет минути по-късно.