Отборът на Лил постигна много важен успех като домакин на Тулуза с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Лига 1. Резултатът позволи на „кучетата“ да съхранят разликата между себе си и лидера във временното класиране Париж Сен Жермен на 4 точки, а шампионатната серия без загуба на тима, воден от Рене Жирар, вече достигна 9 двубоя.

На своя „Лил-Метропол“ домакините имаха тотален превес почти през целия мач, като отправиха цели 15 изстрела по посока вратата на Али Ахамада. Френският страж обаче като цяло нямаше много работа, защото почти всички от тях бяха извън 7-метровата рамка.

Тактиката на гостите, която се базираше на контраатаката, рухна малко след почивката, когато в 56-ата минута аржентинският халф Оскар Трехо бе изгонен за втори жълт картон.

Оттам нататък Лил натисна сериозно, но трябваше да чака до 84-ата минута, когато левият бранител Папе Соуаре засече прецизно подаване на Флоран Балмон и така с единствения си точен удар домакините грабнаха трите точки.

С тях актива им на втората позиция набъбна до 30, които им дават 4 аванс пред третия Монако, който тази вечер посреща Нант.

Тулуза пък инкасира 6 загуба от началото на сезона и е 14-и с 16 пункта.