Истинска сензация сътвори втородивизионният Гингам, след като успя да се класира на финал за Купата на Франция. След като се разправи с няколко именити отбора по пътя си, на полуфинала Гингам бе гост на отлично представящия се отбор на Тулуза.

Това обаче не уплаши отборът, който е една на 11-то място в Лига 2, и гостите шокиращо победиха своя съперник с 2:1 на неговия терен.

Едуардо откри резултата за скромния отбор в 28-та минута и той бе до края на полувремето. В 52-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Соумах бе изгонен с червен картон. Домакините се възползваха и натиснаха своя съперник, което доведе до гол на познайника на ЦСКА Жан-Пиер Жиняк, отбелязал за 1:1 в 74-та минута.

В последните минути на мача домакините се хвърлиха да завоюват победата, но вместо това бяха наказани с гол на Сене в 9-та минута, който класира Гингам на финала.

Там тимът от Лига 2 ще срещне Рен, победил с 1:0 като гост Гренобъл в другия полуфинал.