Отборът на Виляреал постигна втора поредна победа в „Емирейтс Къп“ и надигра с 2:0 Олимпик Лион.

Вчера момчетата на Марселино Гарсия Торал надиграха Волфсбург с 2:1, докато за французите това бе ново поражение след тежкото 0:6 срещу домакините на турнира Арсенал.

Отборът на Убер Фурние беше този, който изглеждаше по-опасен в началото на мача – Стед Малбранк разтресе напречната греда в 20-ата минута след хубав шут от границата на пеналта. Бруно Сориано обаче откри резултата за „жълтата подводница“ след точно изпълнена дузпа в 31-ата минута.

Дилан Мбумбуни беше виновникът за наказателния удар, след като препъна Хавиер Еспиноса.

В 54-ата минута испанците покачиха на 2:0 след хубава изява на централния нападател Лео Баптистао. Бразилецът се откъсна срещу вратаря Матийо Горжелен и го преодоля с лекота.

Лион не можа да окаже кой знае какъв натиск, но имаше хубав шанс в 60-ата минута. Резервата Набил Фекир сервира добра топка за Ясин Безиа в наказателното поле, но от остър ъгъл французинът намери външната страна на мрежата.