Пари Сен Жермен откри 23-ия кръг в Лига 1 със звучно 4:0 като гост на Тулуза. Бразилецът Лукас Моура, за когото парижани пребориха Манчестър Юнайтед през лятото, получи нов шанс като титуляр и се отблагодари за гласуваното му доверие с две превъзходни асистенции.

Звездния тим на Карло Анчелоти се нуждаеше само 4 минути, за да открие резултата. Есекиел Лавеци прати чудесна топка към Хавиер Пасторе и силно критикуваният аржентинец стреля покрай Али Ахамада.

В 36-ата Моура демонстрира добро разбирателство с Ибрахимович, а шведът закръгли головата си сметка в шампионата на 20. Ситуацията за домакините бързо се влоши още повече, като само 4 минути след попадението на Златан крайният защитник Шейк Мбенг бе изгонен заради втори жълт картон.

С човек повече след почивката задачата за лидера във временното класиране изглеждаше обидно лесна и с попадения на Мамаду Сако (70') и Грегори ван дер Вийл (73') резултатът набъбна до 4:0. Моура отново показа класата си, след като центрира много прецизно към непокрития Сако.

szólj hozzá: Toulouse vs PSG 0:4 GOALS HIGHLIGHTS

Така поне временно ПСЖ се откъсна на 3 точки пред втория Олимпик Лион, който е с 45 и мач по-малко. Тулуза пък е 10-и с 31 в актива си.