Пари Сен Жермен постигна чиста победа с 3:0 при домакинството си на Ница в мач от 33-ия кръг на Лига 1. Въпреки непрекъснатите спекулации около бъдещето си, Златан Ибрахимович за пореден път блесна по-ярко от останалите, като сам вкара единия гол и изработи другите два.

На „Парк де Пренс“ срещата започна повече от отлично за тима на Карло Анчелоти. В 10-ата минута с елегантно копване Златан матира цялата отбрана, а Хавиер Пасторе стигна до топката силно вляво от вратата, на метър-два пред голлинията. Вратарят Давид Оспина се опита да улови топката във въздуха, но аржентинецът с пъргаво чукване го елиминира и асистира към Жереми Менес за 1:0.

В средата на второто полувреме Оспина направи още по-груба грешка, като тръгне да лъже в наказателното се поле, но си поведе твърде дълго. Есекиел Лавеци бе на път да му отмъкне кълбото, когато колумбиецът го посече с брутално и заслужено бе изгонен. От бялата точка Ибра не показа милост и със силен удар до гредата покачи на 2:0.

Крайният резултат оформи Клемент Шантом две минути преди края, когато пое нов чудесен пас на шведската звезда и опъна мрежата зад резервният страж Дел.

ПСЖ оглавява класирането в Лига 1 със 70 точки, докато вторият Олимпик Марсилия изостава с 9. Ница пък се смъкна до 6-ото място с 54.