Три попадения след почивката донесоха важен успех на Пари Сен Жермен при гостуването на Брест в среща от 19-ия кръг в Лига 1. Бернар Менди си отбеляза автогол, а Златан Ибрахимович и Кевин Гамейро бяха точни за парижани, които ще започнат 2013 година като лидери в класирането.

Карло Анчелоти можеше да разполага с всичките си звезди и логично заложи на Тиаго Силва, Ибрахимович, Жереми Менес, Хавиер Пасторе и Есекиел Лавеци в титулярната единадесеторка.

През първата част обаче натискът на гостите така и не даде резултат, въпреки директния червен картон, който получи дефанзивният халф на Брест Абдул Сисоко в 34-ата минута.

Численият превес обаче се оказа решаващ с напредването на срещата и в 55-ата Ибрахимович се възползва от хубав прострелен пас на десния краен бранител Кристоф Жале.

В 73-ата пък стана ясно, че мачът вече е извън възможностите на Брест, след като Кевин Гамейро покачи на 2:0 с хубав удар между много тела.

В добавеното време пък обезверените домакини си отбелязаха и автогол, което само увеличи разочарованието им.

Brest vs PSG 0:3 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

С 38 точки ПСЖ остава начело в Лига 1, докато Брест е 13-и с 21 в актива си.