В първи мач от 10-ия кръг на френската Лига 1 ПСЖ победи Ланс като гост с 3:1. Мачът премина през обрат и 3 червени картона.

Домакините успяха да открият резултата в 10-ата минута чрез Кулибали, който прати топката в далечния на вратаря ъгъл.

Парижани успяха да обърнат резултата в рамките на 5 минути. Максуел намери Кабай и той с плътен удар изравни резултата в 29-ата минута. В 34-ата прекрасно изпълнение на Максуел зарадва феновете на ПСЖ.

В 54-ата минута Гбамен получи втори жълт картон за нарушение срещу Кавани в наказателното поле и беше изгонен.

От точката на дузпата потърпевшият реализира и оформи крайния резултат.

ВИДЕО ОТ МАЧА

В 57-ата минута Единсон получи два жълти картона и численото равенство при футболистите беше възстановено. Първият картон беше заради радостта на уругваеца, а вторият за неспортсменско поведение, тъй като Кавани хвана за ръката съдията.

В 60-ата минута реферът изгони втори футболист на домакините. Ле Моан фаулира Кабай и след втори жълт картон напусна терена.

До края на мача не паднаха нови голове, както и не бяха показани нови червени картони.

След успеха ПСЖ е на второто място с 18 точки, но с мач повече. Марсилия е лидер с 22 точки. Бордо е трети със 17 точки.

Ланс е в зоната на изпадащите с 8 точки, заемайки 18-ото място.