Валенсия и Монако не излъчиха победител и завършиха 2:2 в първи мач от турнира "Емирейтс Къп", който се провежда в Лондон. Българският нападател Димитър Бербатов започна срещата като титуляр и остана на терена до 72-ата минута, когато беше заменен.

Още в 8-ата минута Де Пол пробва рефлекса на Субашич, но вратарят на Монако нямаше проблеми. Пет минути по-късно и Фегули се пробва, во и той не сполучи.

В 17-ата минута Бербатов намери Жермен, но той беше затворен от защитниците и не успя да създаде опасност пред испанската врата. Пет минути по-късно Жермен от границата на наказателното поле стреля в аут.

В 30-ата минута Монако откри резултата. Абденур засече топката след центриране от корнер, топката се удари в Рубен Везо и влетя в мрежата. В 36-ата минута Родриго пропусна да изравни резултата. Само минута по-късно Карвальо засече центриране отдясно в собствената си врата за 1:1.

През втората част двата състава си размениха по още едно попадение. В 69-ата минута Алкасер изведе Валенсия напред, засичайки центриране отляво, а французите имаха претенции за засада при започването на атаката. В 72-ата минута Фалкао замени Бербатов. Колумбийският национал изигра първия си мач, след като се контузи през януари по време на мач от турнира за Купата на Франция.

Десет минути преди края на срещата Окампос с прецизен и красив удар изравни резултата за 2:2. До края на срещата и двата състава имаха възможности да отбележат и да победят, но това не се случи. В крайна сметка крайният резултат остана непроменен - 2:2.

Съставите на двата отбора:

Валенсия: Диего Алвеш Антонио Бараган, Рубен Везо, Николас Отаменди, Али Сисоко Хави Фуего, Даниел Парехо (70 - Андрес Гуардадо), Андре Гомеш (70 - Карлес Хил), Софиан Фегули (45 - Пабло Пиати) Родриго де Пол (60 - Роберто Ибанес), Родриго Морено (60 - Пако Алкасер)

Монако: Даниел Субашич Фабиньо (79 - Бакайоко), Аймен Абденур, Рикардо Карвальо (73 - Андреа Раджи), Лайвин Курзава (61 - Ува Ешиежиле) Жереми Тулалан (61 - Набил Дирар), Жоао Моутиньо, Жофри Кондогбия (46 - Яник Ферейра Караско), Валер Жермен, Антони Мартиал (61 - Лукас Окампос), Димитър Бербатов (72 - Радамел Фалкао)