Френският шампион Олимпик Марсилия изнесе наказателна акция срещу Жилина, като разби словашкия шампион със 7:0 при гостуването си от група F.

Още от началните минути играчите на Марсилия бяха пълни господари на терена. Головото шоу стартира в 12-ата минута, когато Шейру центрира остро от фаул в наказателното поле на домакините, след което Андре-Пиер Жиняк засече топката и я прати във вратата на Дубравка.

В 21-ата минута отново Жиняк получи чудесен пас зад защитата, надбяга прекия си пазач и с премерен удар прокара кълбото покрай вратаря, като по този начин удвои преднината на своя отбор.

Само три минути по-късно Габриел Хайнце засече с глава центриране от ъглов удар и направи резултата 0:3.

В 36-ата минута Шейру намери с великолепен пас Лоик Реми зад защитата и от точката на дузпата за нападателя не бе проблем да покачи преднината на Марсилия.

В 51-ата минута Валбуена получи извеждащ пас от ляво, центрира към точката на дузпата, където Лучо Гонзалес бе оставен непокрит и с глава увеличи резултата на 0:5.

Само три минути по-късно Сесар Аспиликуета направи добър пробив и центрира в наказателното поле, където Жиняк с плонж оформи хеттрика си и направи резултата 0:6.

В 64-ата минута Лучо Гонсалес получи великолепен прехвърлящ пас в наказателното поле и отблизо нямаше как да сгреши за 0:7.

След тази победа Марсилия вече има актив от 6 точки и дели второто място в група F заедно със Спартак Москва. Челси е лидер с 12 точки. Жилина няма спечелена точка.