Олимпик Лион хвърли доста сили в домакинския мач срещу Валансиен от 4-ия кръг в Лига 1, но в крайна сметка стигна до успех с 3:2. Водачът в група „I” на Лига Европа можеше да разполага с всичките си футболисти, но коравия тим на гостите им създаде доста главоболия.

Играчите на Даниел Санчес показаха намеренията си още от началния съдийски сигнал и в 12 минута централният бранител Жил закова първия гол за своя тим с глава след подаване на Гаел Данич. Само шест по-късно обаче съгласилият се на трансфер във Фулъм Мишел Бастос възстанови равенството.

В 21-ата „хлапетата“ вече водеха с 2:1, след като Бафетимби Гомис бе точен от дузпа.

След почивката всички на „Стад Жерлан“ се успокоиха, след като Клемент Грение в 66-ата минута доведе нещата до 3:1 след асистенция на Гомис.

Последният четвърт час на мача обаче се оказа изключително напрегнат, след като Грегори Пужол намали до 3:2.

Все пак Лион запази водачеството си с 10 точки в актива си излезе начело във временното класиране във Франция. На втора позиция е Олимпик Марсилия с 9 точки, като тимът от крайбрежния град ще гостува на Рен утре. Валансиен пък е 3-и със 7 точки.

Lyon l'emporte face à Valenciennes 3-2 by France3Nord-Pas-de-Calais