Отборът на Олимпик Лион не допусна изненада, като записа класическа победа (3:0) срещу Нанси в мач от 35-я кръг на френската Лига 1.

Двубоят бе сравнително равностоен, като и двата отбора имаха своите възможности за отбелязване на гол. Въпреки това, опитът на възпитаниците на Реми Гард си каза думата.

Първата част премина без попадения и така всичко остана за вторите 45 минути. Резултатът бе открит малко след подновяването на играта, в 48-ата минута Бафетимби Гомис изведе „хлапетата“ напред – 1:0.

Последваха минути, в които двата тима си размениха по още няколко атаки, а Лион нанесе своя решителен удар в последните десетина минути на срещата. В 80-ата минута Йоан Гуркюф удвои – 2:0, а в 89-ата минута авторът на първото попадение Бафетимби Гомис записа втори гол в сметката си в този мач и оформи крайното 3:0.

Така Лион остана трети с 63 точки, докато Нанси е 17-ти с 35 пункта.