Лил не успя да победи Нанси и двата отбора завършиха 1:1 в мач от втория кръг на френската Лига 1.

Това бе първи мач на новия стадион на Лил - “Гранд Стад Лил Метропол”, който струва 282 милиона евро. Заедно с хотелите, паркингите, инфраструктурата и завишените мерки срещу земетресения, цената му скача до 618 милиона евро.

“Гранд Стад Лил Метропол” е с капацитет за 50 186 зрители и е първият стадион във Франция с подвижен затварящ се покрив.

Мачът започна неприятно за домакините, след като Нанси поведе в резултата в 34-та минута с гол на Бакар.

Саломон Калу изравни резултата в 42-та минута.

През второто полувреме домакините бяха доста по-активни, но не успяха да стигнат до победно попадение.

Нанси завърши мача с 10 играчи, след като в 80-та минута Муканджо бе изгонен за втори жълт картон.

Лил и Нанси имат по 4 точки и заемат първо и второ място преди останалите мачове от кръга.

szólj hozzá: LILLE 1-1 NANCY Full highlights / 17.08.2012