Копенхаген постигна минимална победа с 1:0 срещу Лил в първия мач от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига.

Първата опасност в срещата бе в 7-та минута, когато Саломон Калу бе изведен отлично и стреля, но вратарят Йохан Виланд спаси.

Томас Кристенсен стреля опасно в 8-та минута, но Микел Ландро показа добър рефлекс и спаси.

Лил получи правото да изпълни дузпа, след като в 15-та минута съдията видя съприкосновение между Браян Овиедо и Саломон Калу. Наказателният удар бе изпълнен в 16-та минута от Димитри Пайе, който стреля много слабо и Виланд спаси.

Копенхаген поведе в 38-та минута, когато Ларс Якобсен, центрира в наказателното поле на Лил, където Сесар Сантин засече топката с глава и я прати в десния ъгъл на вратата на Микаел Ландро.

През второто полувреме гостите от Лил имаха надмощие, но играчите на Копенхаген се защитаваха добре. В началото на втората част Саломон Калу подаде към Тулио Де Мело, който шутира опасно, но Виланд спаси.

В 67-та минута отново Де Мело можеше да изравни резултата, но след удара му с глава топката излезе в аут.

Така Копенхаген стигна до минимален успех срещу Лил преди реванша между двата отбора през следващата седмица.

FC Copenhagen 1-0 Lille by fasthighlights-2012