Златан Ибрахимович отбеляза двата гола за домакинската победа на ПСЖ с 2:0 срещу Олимпик Марсилия в осминафиналния мач за Купата на Франция. По този начин парижани продължават напред в турнира.

Дейвид Бекъм започна като титуляр за ПСЖ и игра до 86-та минута, когато бе заменен от Кристоф Жале.

Първата опасност в срещата бе в 8-та минута пред вратата на домакините, когато Андре Аю стреля отдалеч, но прати топката над напречната греда в аут.

Жереми Менес бе близо до това да се разпише в 12-та минута, но след удара му топката мина в страни от вратата на Марсилия.

Четири минути по-късно пред Андре Пиер Жиняк се откри добва възможност, но стреля неточно в аут.

ПСЖ поведе с 1:0 в 34-та минута, когато Клемент Шантом пусна дълъг пас към Златан Ибрахимович, който след това преодоля защитник на Марсилия и прокара топката между краката на Манданда.

ПСЖ получи правото да изпълни дузпа в 64-та минута, която бе реализирана по безкомпромисен начин от Златан Ибрахимович.

До края на мача Андре Пиер Жиняк можеше да вкара почетен гол за Марсилия, но в 77-та минута от добра ситуация стреля неточно в аут.

Така Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Франция.

szólj hozzá: PSG vs Marseille 1:0 Zlatan Ibrahimovic
szólj hozzá: PSG vs Marseille 2:0 Ibrahimovic