Във Франция Давид не успя да надвие Голиат. Аматьорският Кевили написа една от най-славните страници в своята история, след като стигна до финалния двубой за Купата на страната, но там бе сразен с минималното 1:0 от елитния Олимпик Лион. „Хлапетата“ не допуснаха нова издънка във финален сблъсък, както сториха по-рано през сезона, когато загубиха решителния мач за Купата на Лигата от Олимпик Марсилия.

ВИДЕО и СНИМКИ: Приказката за Кевили свърши! Лион вдигна Купата на Франция

източник: Снимки: Reuters

Победният гол на Лисандро Лопес през първата част прекъсна 4-годишната пауза без трофей за Лион и донесе първия трофей на Реми Гард като треньор на клуба.

За Кевили това бе краят на сензационното им представяне в турнира, в който аматьорите от Нормандия отстраниха някои от топ отборите във Франция като Рен и Марсилия по пътя към финала. Той е втори в тяхната история и идва цели 105 години след първия.

Президентът на страната Никола Саркози и неговият опонент в предстоящия балотаж на изборите за нов държавен глава Франсоа Холанд също присъстваха на двубоя, който се проведе на „Парк де Пренс“.

Мачът започна лошо за Лион, като защитникът Деян Ловрен напусна терена със сълзи на очи, след като контузи ахилесовото си сухожилие.

Това обаче само мотивира още повече тима от Лига 1, който материализира териториалното си превъзходство в 27-ата минута. Александър Лаказет, чийто удар по-рано бе избит от голлинията, центрира от дясното крило и прехвърли лошо излезлеят страж на Кевили Ясин Ел Кабури. Топката намери непокрития Лисандро, който без проблем я прати в мрежата.

szólj hozzá: Lyon Quevilly 1:0 Lisandro Lop

Кевили, който се намира 49 нива по-ниско от своя опонент, имаше своя шанс за изравнителен гол в 65-ата минута, когато Антони Льоп стреля отляво към близкия ъгъл на Уго Лорис, но националния вратар на Франция успя да отклони удара му с върха на пръстите си. Топката кацна върху напречната греда и напусна играта в ъглов удар.

Лион пропусна множество положения до края на мача, но те не попречиха на „хлапетата“ да триумфират със своята 5-а Купа на Франция.