Олимпик Марсилия продължава да бъде единствения отбор в Лига 1 със стопроцентов актив от точки след 4-ия кръг, в който победи Рен с 3:1. Пореден силен мач за тима от морския град направи Андре-Пиер Жиняк, който се разписа в трети пореден двубой от старта на шампионата.

Любопитното при нападателя е, че той бе нарочен за гонене от предишния наставник на марсилци и настоящ национален селекционер на Франция Дидие Дешан.

Пред почти 33 хиляди зрители на „Стад Велодром“ Жереми Морел откри резултата след асистенция на Матийо Валбуена в 35-ата минута. До края на полувремето нови голове не паднаха и логично двата тима се прибраха при резултат 1:0.

Рен обаче показа зъби в началните минути след почивката. В 57-ата Мевлют Ердинч поднесе топката на Жереми Фере и опитният полузащитник изравни.

В 84-ата минута обаче Жиняк върна предимството от един гол за домакините, а в 4-ата минута на добавеното време десният бек на Рен Ромен Данце си вкара автогол.

Така марсилци все още оглавяват класирането с 12 точки, докато Рен е точно над зоната на изпадащите с 3 в актива си.