Както и за Мондиал 2010, когато Тиери Анри вкара с ръка на Ирландия, Франция се класира и за Евро 2012 не без съдийска помощ.

Петлите се добраха до домакинско равенство 1:1 срещу Босна и Херцеговина с гол от дузпа в 78-ата минута, дело на Самир Насри.

Босненците поведоха в 40-ата минута с гол на Един Дзеко и при победа именно те щяха да се класират за еврофиналите в Украйна и Полша догодина.

Не на такова мнение обаче беше шотландският съдия Крейг Томпсън, който в 78-ата минута даде спорна дузпа за нарушение срещу Насри, който бе фаулиран, но не стана напълно ясно дали нарушението срещу него започна вътре в наказателното поле или беше на границата му.

Потърпевшият Самир Насри застана зад бялата точка и изравни, с което класира Франция директно за финалите, докато Босна ще играе плейоф.

В другия мач днес Румъния, в чийто състав не бе Янис Зику, направи равенство 1:1 като гост на Албания в Тирана.