Без голямата си звезда Златан Ибрахимович Пари Сен Жермен се справи лесно с Тулуза в 1/16-финал за Купата на Франция и победи съперника си от Лига 1 с 3:1.

На „Парк де Пренс“ Карло Анчелоти заложи сплав от титуляри и резервни състезатели, като вратарят Салваторе Сиригу отстъпи мястото си на Никола Душе. В отсъствието на Ибрахимович пък атаката се водеше от Кевин Гамейро и Есекиел Лавеци.

Тъкмо Гамейро откри резултата в 8-ата минута след хубава многоходова акция отдясно.

PSG 1-0 Toulouse (Gol de Gameiro) COUPE DE FRANCE by DaniDV

Звездата на Тулуза Франк Табану обаче изравни само десет по късно. Крилото надскочи пазача си при едно дълго центриране и стреля безпощадно с глава в долния ляв ъгъл.

PSG 1-1 Toulouse (Gol de Tabanou) COUPE DE FRANCE by DaniDV

След почивката парижани много бързо възстановиха преднината си. Само 3 минути след подновяването на играта Хавиер Пасторе стреля неспасяемо покрай Блондел.

Попадението определено разстрои играта на Тулуза и в 66-ата играчите на Ален Казанова инкасираха трети гол, като голмайсторът отново бе аржентинец. Есекиел Лавеци завърши хубава атака на своя тим с удар извън обсега на вратаря.

Така ПСЖ стана последният 1/8-финалист в турнира и вече чака съперника си в следващия кръг.