Полузащитникът на Олимпик Марсилия Джоуи Бартън изигра много силен двубой при гостуването на Брест, което приключи при резултат 2:1 за „финикийците“.

Играчите на Ели Боп имаха трудната задача да се отърсят от тежката загуба с 1:4 от Олимпик Лион през седимацата, но успяха да нанесат на Брест първа загуба у дома за сезона и събраха 29 точки на втората позиция.

Марсилци откриха резултата в 34-ата минута, като голмайсторът бе повече от изненадваща. Сенегалският бранител Сюлейман Диавара, който пропусна голяма част от сезона до момента заради травми, получи топката от Бартън зад дузпата и с удар под гредата направи 1:0.

Домакините обаче изравниха три минути преди почивката, когато новото попълнение Чарлисон Беншоп излъга вратаря Стийв Манданда и оплете топката в мрежата.

През втората част обаче Олимпик се нуждаеше от 11 минути, за да върне преднината си. Бартън укроти центриране на Матийо Валбуена от фланга и бързо отклони към Андре Аю, а ганаецът с нисък удар прокара кълбото покрай плонжа на Алексис Тебо.

szólj hozzá: Brest 1 - 2 Marseille

Така Марсилия остава в битката за титлата, изоставайки само на 2 точки от лидера Лион.