Вторият Пари Сен Жермен разби с 6:1 дома Сошо в мач от 33-ия кръг на Лига 1 и отново е на две точки зад лидера Монпелие в битката за титлата на Франция.

Струващият 40 милиона евро Хавиер Пасторе даде преднина на столичаните в шестата минута, но гостите изравниха бързо чрез Модибо Маига в 12-ата.

Тиаго Мота отново изведе напред ПСЖ в 25-ата минута, а Жереми Менез покачи на 3:1 секунди преди почивката.

През втората част Нене добави още две попадения в 55-ата и 60-ата минути, а крайното 6:1 фиксира защитникът Силвен Арман в добавеното време на мача.

Така Пари Сен Жермен остана на две точки зад водача Монпелие, докато Сошо е предпоследен, но е на само точка зад зоната на спасението.

В късния неделен мач Олимпик Лион би с 3:2 у дома Лориен, след като падаше с 0:2.