Ница – Ван е първият полуфинал за Купата на Лигата във Франция. Двата състава постигнаха победи в своите четвъртфинални срещи и им предстои да излъчат финалиста на 3 февруари.

Ница се наложи с минималното 1:0 над Льо Авър и имаше доста по-лесна задача от Ван. Единственият гол обаче падна едва в 88-та минута, дело на Седрик Канте.

Доста повече емоции имаше на „Ла Рабине”, където втородивизионните Ван и Мец в редовното време завършиха 1:1. Ветеранът Лоран Ерве откри за домакините в самия край на първото полувреме, а тийнейджърът Тибаут Буржео изравни в петата минута на второто. Оттам, чак до 120 минута гол не падна, и така се стигна до дузпите. Преди това, в 101-та минута Жислен Гимбер остави Ван с човек по-малко, след като получи червен картон.

При дузпите издържа тимът на Ван, чийто футболисти реализираха четири от четири наказателни удара. Вивиан и Ренуар пък пропуснаха от бялата точка за Мец, и така техният отбор отпадна от борбата.

Утре са другите два четвъртфинала, където има още един втородивизионен тим – Шатору, който гостува на Бордо. В изцяло елитния сблъсък играят ПСЖ и Ланс.