Рено Коаде и Гаел Даник се разписаха при победата на Валансиен с 2:1 като гост срещу Дижон в първенството на Франция по футбол.

Коаде се възползва от бърза контраатака на гостите още в 3-ата минута и преодоля вратаря Баптист Рейнет. Даник вкара втори гол за Валансиен, разписвайки се с глава в 43-ата минута.

В добавеното време на мача Грегори Тил реализира почетното попадение в полза на Дижон.

В друга среща от Лига 1 Рен и Нанси направиха равенство 0:0.

Двубоят между Сент Етиен и Лориен беше прекратен още в 10-ата минута заради замръзнал терен. Температурите бяха много под нула градуса по Целзий и това принуди представителите на френската лига да отложат мача. По първоначална програма срещата трябваше да се играе тази вечер, но заради студеното време бе преместена за по-ранен час.