Валансиен победи с 2:1 Евиан Тонон Гаяр в среща от 19-ия кръг на Лига 1. Домакините откриха резултата чрез Грегори Пужол, но Сабер Хелифа възстанови равенството. Трите точки, които върнаха Даниел Санчес в борбата за Лига Европа, донесе резервата Хосе Саес.

Срещата стартира лошо за Валансиен, като още в 11-ата минута Карлос Санчес отстъпи мястото си на Саес заради контузия. Три минути след смяната обаче домакините откриха чрез капитана си Пужол, който с хубав удар намери мрежата зад Лакуа.

В 34-ата обаче Хелифа получи чудесен пас от Яник Сагбо и порази целта. Играчите на Санчес не успяха да реагират по адекватен начин до почивката и поеха към съблекалните при резултат 1:1.

Само 5 минути след подновяването на играта те получиха правото да изпълнят дузпа, но Матийо Досеви се провали от бялата точка. В 72-ата Валансиен вече имаше и числен превес, след като Джакариджа Коне бе изгонен с директен червен картон, а секунди по-късно Антони льо Талек асистира на Саес за победния гол.

Така Валансиен събра 29 точки и се изкачи на 6-ото място, само на точка зад 5-ия Лориен и 2 зад 4-ия Рен. Евиан пък се смъкна до 17-а позиция, на 3 точки от зоната на изпадащите.