Валансиен се изкачи на четвърто място във френското първенство, след като спечели с 3:1 у дома срещу аутсайдера Сошо. С два гола се отличи полузащитникът Грегори Пужол, а едно пападение добави Фоад Кадир. Почетното попадение в полза на гостите беше вкарано от Себастиан Роде.

Сошо се намира на 18-о място с едва седем точки. Валансиен изпревари Сент-Етиен по голова разлика на четвъртата позиция. Двата отбора имат по 18 точки.

В друга среща от 11-ия кръг Лил спечели с 2:0 навън срещу Евиан Тонон Гаяр и се изкачи на седмо място в Лига 1. Нолан Ру и Флоран Балмон се разписаха за ексшампиона на Франция, който има 17 точки.

Евиан е на незавидната 17-а позиция с 8 точки.

По-късно днес Олимпик Марсилия гостува на Аячо и при победа може да настигне лидера Пари Сен Жермен. Тулуза пък играе като гост на Бордо в друг от най-интересните мачове от този кръг.