Тулуза победи ПСЖ с 4:1 на собствен терен в последния мач от 29-ия кръг във френската Лига 1.

Двубоят представляваше и пряка битка за челните места във временното класиране. След трите точки Тулуза изпревари Лил и ПСЖ, след като сърба еднакъв брой точки – по 52 – с тях, но е и с по-добра голова разлика. ПСЖ пък остана на 6-та позиция.

Домакините стигнаха сравнително лесно до успеха. В 6-та минута Браян Бергуню откри за 1:0. Тази преднина бе удвоена в 39-та минута, когато Андре Пиер Жиняк вкара за 2:0.

Тулуза стигна до класическото 3:0 в 45-та минута, когато исканият от Нюкасъл Муса Сисоко също записа името си сред голмайсторите.

Гостите от ПСЖ успяха да върнат едно попадение на надеждата в 70-та минута, чрез Мабиала. Всичко в срещата реши Даниел Браатен, който оформи крайното 4:1 в 80-та минута на срещата.