Отборът на Тулуза се класира за квалификациите на Шампионската лига, заемайки третото място в първенството на Франция след невиждана драма.

Цели четири отбора имаха шанс да се преборят за желаната позиция, като единствено победата в мача с прекия конкурент Бордо и неуспехи на Ланс и Рен щяха да класират Тулуза.

Тулуза победи Бордо с 3:1, докато в същото време Ланс бе разгромен от изпадналия Троа, а Рен допусна изравняване в последната минута при гостуването си на Лил.

По този начин Тулуза събра 58 точки и зае третата позиция. Четири отбора с равен актив от 57 точки разделят местата от четвърто до седмо. Това са Рен, Ланс, Бордо и Сошо.

Безапелационен шампион е Лион с 81 точки, следван от Олимпик Марсилия с 64 точки.

Троа, Седан и Нант са отборите, които изпадат от елита.