Тулуза се добра до равенство 1:1 при гостуването си на Оксер и след серия от 11 поредни мача без загуба се изкачи на второ място в класирането преди изиграването на неделните двубои в Лига 1.

Домакините поведоха на своя стадион Абе Дешан в 25 минута с гол на полския национален нападател Иренеуж Йелен, а лилаво-белите стигнаха до хикса десет минути преди края, когато Александър Боне подаде на Бриан Бергоно и последният не сгреши.

С мач повече от всички останали отбори в челната петица, Тулуза е на второ място във Франция с шест точки по-малко от лидера Лион. Третият Пари Сен Жермен има равен точков актив с кошмара на ЦСКА, но е с по-лоша голова разлика. Марсилия и Бордо са съответно с една и две точки зад лилаво-белите.