Лил записа изненадващо поражение от Тулуза с 2:4 в мач от 35-я кръг на френската Лига 1. По този начин възпитаниците на Руди Гарсия значително усложниха задачата си да преследват Шампионската лига.

Тулуза владееше повече топката, като и по-чести организираше опасни атаки. Резултатът бе открит в 20-ата минута от Висан Бен Йедер. 12 минути по-късно Етиен Дидо покачи на 2:0.

В 38-ата минута Марко Баша намали на 1:2, а в 48-ата Соломон Калу възстанови равенството.

Домакините излязоха отново напред в резултата в 55-ата минута чрез Даниел Браатен, а крайното 4:2 бе оформено от Еден Бен Басат в 89-ата минута.

Така Лил остана 5-ти във временното класиране с актив от 57 точки, докато Тулуза е 10-ти с 45 пункта. До края на първенството остават 3 кръга.