Общо седем гола инкасираха отстранилите ЦСКА и Локомотив София – Тулуза и Рен в срещите си от 16-ия кръг на френската Лига 1.

Тулуза отстъпи с 3:4 при гостуването си на Бордо, като до почивката вече падаше с 0:3 след попадения на две попадения на бразилеца Вендел и едно на Алу Диара за жирондинците.

Кошмарът на ЦСКА успя да изравни до 3:3 с хеттрик на Йохан Елмандер, оформен между 62-ата и 75-ата минута.

Пиер Дюкасе обаче върна усмивките на лицата на феновете на Бордо, отбелязвайки за 4:3 четири минути преди края, като три минути преди това Тулуза бе останала с човек по-малко след изгонването на Никола Душе.

Рен бе победен с класическото 0:3 като гост на Валансиен. Стив Савидан откри за домакините в 13-а минута, а в 57-ата Джон Менса от бившия тим на Георги Иванов - Гонзо получи втори жълт картон. 74-ата минута бе минутата на Грегори Пужол, който успя да вкара два гола в разстоянието на броени секунди.