Отборът на Тулуза постигна победа с 3:2 като гост на Рен в мач от 29-я кръг на Лига 1. По този начин играчите на Ален Казанова записаха трети пореден успех в шампионата.

Гостите излязоха напред в резултата още в 14-ата минута, след като Ола Тойвонен имаше невероятния малшанс да си отбележи автогол. До края на първата част Тулуза удвои преднината си след попадение на Клемен Шантом за 0:2.

След почивката Рен вдигна значително оборотите, като домакините успяха да върнат едно от попаденията в 69-ата минута. Тогава Нелсън Оливейра се възползва от една ситуация и се разписа за 1:2.

Няколко минути по-късно обаче Тулуза вкара нов гол, този път дело на Серж Орие – 1:3.

Само три минути преди края Абдулай Дукуре нали на 2:3, но силите на домакините не стигнаха за равенство или обрат.

Така след 29 кръга Тулуза е на 8-о място с 42 точки, а Рен е 16-и с 31.