Старши треньорът на ПСЖ - Томас Тухел реши да посвети победата над Борусия Дортмунд с 2:0 на феновете. Успехът класира класира парижани на 1/4-финалите на Шампионската лига. Стадион "Парк де Пренс" посрещна двата състава пред празни трибуни като превантивна мярка срещу разпространението на коронавируса.

"Феновете бяха прекрасни. Заредиха ни с енергия преди мача. Пяхме заедно с тях в автобуса на идване към стадиона. Тази победа е за тях. Играхме като отбор, на който може да се разчита. За мен беше истинска наслада да съм треньор на отбора, който бяхме днес. Винаги се стремим към това да контролираме мача и днес ни се получи напълно през първото полувреме. Беше ясно, че трябва да се потрудим за успеха. Намалихме разстоянието между линиите, всички работеха заедно. В последните си близо 30 мача допуснахме само една загуба - тази в Дортмунд и то с един гол разлика. В същото време за нас се говори сякаш се борим за четвъртото място и сме отпаднали от евротурнирите. Най-лесно е да се критикува", коментира Тухел.