Първата порция от срещи от 1/16-финалите за Купата на Франция взе две елитни жертви в лицето на Аячо, Сошо и Бастия, които приключиха участието си в турнира. Първите двата тима са сред замесените в битката за оцеляване в Лига 1 и донякъде представянето им не изглежда неочаквано, докато 12-ият Бастия спретна неприятна изненада за феновете си.

Аячо първи каза „сбогом“ на турнира, след като загуби с 0:2 от втородивизионния Каен. Головете за гостите отбелязаха Отре в 63-ата и Фаир в 74-ата минути.

Бастия напусна надпреварата след драма с продължения срещу Ланс, като двубоят приключи при 1:1 в редовното време. Илан пропусна дузпа за елитния тим преди почивката, но Хазри като че ли осигури победата половин час преди края. В 87-ата минута обаче Шавариа прати двубоя в продължения, в които Н’Диайе реализара решителното попадение в 94-ата.

Третодивизионният Анжер пък нокаутира Сошо с гол на Конате 20 минути преди края.