След отпадането от плейофите в Шампионска лига отборът на Ница трябваше да преглътне още едно разочарование. В четвъртия кръг на Лига 1 момчетата на Люсиен Фавр сториха немислимето и паднаха с 0:3 далеч от дома от новака Амиен.

Въпреки че бяха без своята голяма звезда Марио Балотели (заради вирусно заболяване), „орлите” предложиха доста солиден стартов състав. Това обаче не им помогна срещу вдъхновената игра на домакините.

В 15-ата минута бившият играч на Челси Гаел Какута даде аванс на домакините с фамозно изпълнение на пряк свободен удар. Крилото завъртя с много фалц топката над стената и я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на Йоан Кардинал – 1:0.

В 28-ата Амиен вече водеше с 2:0. Бургуд центрира чудесно от корнер, а сенегалският таран Муса Конате изскочи на близката греда и с глава разстреля вратаря.

Конате довърши съперника с още едно попадение в самия край. Харисън Манзала се подигра с двама съперници при ъгловото флагче, след което нахлу по аутлинията и центрира ниско. Конате чакаше топката при далечната греда и просто я побутна в мрежата – 3:0.

Това беше първи успех за Амиен, който преди това бе регистрирал три поредни поражения. Тимът остана под чертата като 18-и, а макар със същия точков актив (3) Ница е 16-и заради по-добрата си голова разлика.

В друг мач от кръга бившият ас на Лудогорец Джонатан Кафу записа първи мач като титуляр за своя Бордо. „Жирондинците” победиха Троа трудничко с 2:1, а бразилецът бе заменен в 59-ата минута малко след падането и на трите гола. Бордо заема 5-ото място във временното класиране с 8 точки, на четири зад лидера Пари Сен Жермен.